ProdejnaBylin Jehlice trnitá kořen
Související produkty
Detailní popis produktu
Složení a účinné látky jehlice
Kořen jehlice obsahuje isoflavonové glykosidy - ononin, ononid, onon, onospin, dále také tryterpenoidní glykosidy, cyklitol ononitol a silice.
Účinky jehlice
- Normální funkce močových cest, močového měchýře a ledvin
- Pomáhá rozpouštět močové, ledvinové kameny a slouží jako prevence
- Detoxikuje - podporuje vylučování škodlivin z organismu
- Pročišťuje organismus
- Normální funkce žlučníku
- Vhodný při poruchách metabolismu nebo zadržování vody
- Revmatická onemocnění
- Zdravá prostata
- dle nařízení ES č.1924/2006 nemůžeme uvádět zdravotní účinky, proto výše uvedené léčivé účinky jsou formou tipů našich babiček a tradičního lidového léčitelství. Nejedná se o lékařské doporučení – vycházíme pouze informací z internetu, které nemusí být odborné.
Popis a vzhled
Jehlice je polokeř, který patří do čeledi bobovitých. Dorůstá do výšky přibližně 60 cm. Růžovými květy motýlovitého tvaru kvete v červenci a srpnu. Listy jehlice jsou v dolní části trojčetné, v horní jednoduché s palisty a drobně zoubkovanou čepelí. Plodem je vejčitý lusk, který obsahuje semena a jak napovídá název byliny, na lodyze najdeme ostré trny.
Příprava jehlice
Kořen byliny připravujeme jako čaj, odvar jako tinkturu. Často bývá ve součástí ledvinových a revmatických směsí čajů.
TIP na přípravu čaje: 1 čajovou lžičku vsypte do ¼ l studené vody, přiveďte k varu a nechte krátce povařit. V zakryté nádobě se nechte 15 minut odstát a posléze sceďte. Odvar se připravuje vždy čerstvý. Pijte 1 - 2x denně. Skladujte na suchém a temném místě.
Použití jehlice
Kořen jehlice můžete užívat také jako tinkturu. Kořen nadrťte nebo nastříhejte na malé kousky, které zalijete čistým lihem (min. 45%) a necháte přibližně tři týdny macerovat. Poté přefiltrujete a užívejte 3x 30 kapek denně.
Jehlici trnitou není vhodní používat dlouhodobě, jelikož by z těla mohla vyplavit i prospěšné látky jako minerály. Proto při užívání dbejte na dodržování pauz - užívejte 3 týdnu a poté 1 týden přestávka. Bylině by se také měli vyvarovat těhotné a kojící ženy. V dětském lékařství se jehlice nepoužívá vůbec.
Rovněž rostlinu neužívejte při otocích vzniklých z nedostatečnosti srdce nebo ledvin.
Nežádoucí nebo vedlejší účinky
Nejsou známy případy nežádoucích účinků ani kontraindikace s léky.
Další názvy jehlice: Latinský název Ononis spinosa. Lidově se jí říká babí hněv, hadamův vínek, jehličí nebo mužská láska.
Výrobce: Prodejnabylin.cz
Užitečné odkazy:
I když se věnujeme aktualitě informací o našich výrobcích, výrobní předpisy se průběžně mění, a tak se mohou měnit složení, obsah živin, alergeny nebo dietetické informace. Vždy proto doporučujeme přečíst etiketu před použitím výrobku.
Doplňkové parametry
Kategorie: | Byliny |
---|---|
Alergeny: | Vegan, Vegetarián, Bez lepku, Bez přidaného cukru, Bez éček, Bez palmového oleje, Bez laktózy, DIA |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.