ProdejnaBylin Ostropestřec mariánský plod
Související produkty
Detailní popis produktu
Složení a účinné látky Ostropestřce
Bylina ostropestřec mariánský obsahuje flavonoidy, bílkoviny, antioxidanty, aminokyseliny, silice a hořčík.
Účinky ostropestřce
- Křečové žíly
- Onemocnění žlučníku
- Onemocnění sleziny
- Správná funkce jater
- Detoxikace jater
- Léčí hemeroidy
- Skvělý antioxidant
- Stabilizuje hladinu cukru v krvi
- Zlepšuje zažívání
- Zlepšuje kardiovaskulární funkce
- Podporuje imunitní systém
- dle nařízení ES č.1924/2006 nemůžeme uvádět zdravotní účinky, proto výše uvedené léčivé účinky jsou formou tipů našich babiček a tradičního lidového léčitelství.
Popis a vzhled
Ostropestřec bývá obvykle 60-150 cm vysoká rostlina a chudě větvenou lodyhou. Jeho lodyha se vyznačuje svou plností, jeho bílou dření a zaobleně hranatým tvarem. Jeho listy ve spodní růžici dorůstají až 40 cm. Lodyžní listy jsou přisedlé a horní jsou obvejčité až kopinaté. Květ ostropestřce bývají purpurové až červené barvy.
Příprava ostropestřce
Ostropestřec se dá připravit jako čaj, ale účinnější je ostropestřec užívat drcený, nebo mletý. Čaj z ostropestřce svou tepelnou úpravou ztrácí část svých účinků. Užít můžete také ostropestřec mariánský pro jeho semena.
TIP pro konzumaci: Doporučujeme ostropestřec mariánský rozdrtit a žvýkat jej přímo. Nejlepší variantou je žvýkat ho 4-5 minut na lačno před jídlem. Poté zapijte ostropestřec 200-300 ml vody.
TIP pro výrobu odvaru: 1 čajovou lžičku vsypte do ¼ l studené vody, přiveďte k varu a nechte krátce povařit. V zakryté nádobě se nechte 15 minut odstát a posléze sceďte. Odvar se připravuje vždy čerstvý. Pijte 1 - 2x denně. Skladujte na suchém a temném místě.
Použití ostropestřce
Zajímá vás, jak a jak dlouho užívat ostropestřec, kdy užívat ostropestřec, anebo jak rozdrtit ostropestřec? Ostropestřec se doporučuje užívat 4x denně, napřímo, 45 minut před nebo po jídle v dávce 3-4 g, to je ekvivalent jedné čajové lžičky. V těhotenství a při kojení jej užívat nedoporučujeme, vhodný není ani pro děti. Jelikož nadrcená semena rychle oxidují, doporučujeme si je nadrtit například keramickým hmoždířem.
Nežádoucí nebo vedlejší účinky
Ostropestřec není vhodný pro lidi s vysokým tlakem, ani při jiných vážných onemocněních. Může vyvolat alergickou reakci, není vhodný ani pro těhotné, kojící ženy ani pro děti. Známy jsou také případy, kdy vyvolal bolesti nebo také průjmy.
Byliny s podobným účinkem: Řepík nať, zemědým nať, čekanka kořen, třezalka nať.
Další názvy: Silybum marianum, bodlák, volčec, stříbrný bodlák, ostropes
Výrobce: Prodejnabylin.cz
Užitečné odkazy:
I když se věnujeme aktualitě informací o našich výrobcích, výrobní předpisy se průběžně mění, a tak se mohou měnit složení, obsah živin, alergeny nebo dietetické informace. Vždy proto doporučujeme přečíst etiketu před použitím výrobku.
Doplňkové parametry
Kategorie: | Byliny |
---|---|
Alergeny: | Vegan, Vegetarián, Bez lepku, Bez přidaného cukru, Bez éček, Bez palmového oleje, Bez laktózy, DIA |
Články: | https://www.prodejnabylin.cz/blog/duben-a-detoxikace-jater-pomoci-bylin/ |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.