ProdejnaBylin Puškvorec kořen
Související produkty
Detailní popis produktu
Složení a účinné látky puškvorce
Puškvorec obsahuje silice, slizy, hořčiny, třísloviny, éterický olej, cukry, cholin, fenylpropan beta-asaron a sesquiterpeny.
Účinky puškvorce
- Normální činnost trávení
- Podporuje paměť
- Celkové osvěžení těla
- dle nařízení ES č.1924/2006 nemůžeme uvádět zdravotní účinky, proto výše uvedené léčivé účinky jsou formou tipů našich babiček a tradičního lidového léčitelství. Nejedná se o lékařské doporučení – vycházíme pouze informací z internetu, které nemusí být odborné.
Popis a vzhled
Puškvorec je vytrvalá bylina dorůstající výšky kolem 50 – 150 cm. Kořen je dlouhý až 1 m a v čerstvém stavu má kořenitou chuť. Tříhranná lodyha vyrůstá z plazivého oddenku o tloušťce až 3 cm. Na lodyze jsou střídavé, dvouřadě uspořádané a přisedlé listy s listovými pochvami. Květy jsou uspořádané do mnohokvěté válcovité palice, která se zužuje směrem dolů. Palice je nejprve zelená, poté hnědne a dorůstá délky 5 – 9 cm. Květy jsou drobné a zelenavé a u nás kvetou nejčastěji v červnu až v červenci. Puškvorec nevytváří plody, jelikož patří mezi sterilní triploidy.
Příprava puškvorce
Připravujeme jako čaj, odvar, ale je používán i jako tinktura nebo přísada do koupele.
TIP na přípravu čaje: 1 čajovou lžičku vsypte do ¼ l studené vody, přiveďte k varu a nechte krátce povařit. V zakryté nádobě se nechte 15 minut odstát a posléze sceďte. Odvar se připravuje vždy čerstvý. Pijte 1 - 2x denně. Skladujte na suchém a temném místě.
Pro přidání do koupele vylouhujte přes noc 200 g kořene puškvorce v 5 l studené vody. Druhý den zahřejte k varu, nechte chvíli vylouhovat a přidejte do koupele.
Použití puškvorce
Doba užívání puškvorce by neměla přesáhnout 6 týdnů. Přípravky z puškvorce nejsou vhodné pro lidi trpící onemocněním žaludku a při nízkém tlaku. Konzumaci by se měly vyhnout také kojící a těhotné ženy.
Nežádoucí nebo vedlejší účinky
Nejsou známy případy nežádoucích účinků ani kontraindikace s léky.
Další názvy puškvorce: Latinský název Acorus calamus. Rostlina je známá také pod názvy: akorum, brustvorec, čínská rebarbora, kalmus, kořen plicní, kořen prsní, nejedlík, piskačky, piškvorec, prstvorec, rotan, svatá třtina, šišvorec, tatarák nebo třtina vonná.
Výrobce: Prodejnabylin.cz
Užitečné odkazy:
- Wikipedia
- Bylinář Žaludeční čaj 40x1,6g
- Bylinný čaj Pravidelná menstruace
- Pročištění od kalné vody (103) 100 tablet / 33 g
I když se věnujeme aktualitě informací o našich výrobcích, výrobní předpisy se průběžně mění, a tak se mohou měnit složení, obsah živin, alergeny nebo dietetické informace. Vždy proto doporučujeme přečíst etiketu před použitím výrobku.
Doplňkové parametry
Kategorie: | Byliny |
---|---|
Alergeny: | Vegan, Vegetarián, Bez lepku, Bez přidaného cukru, Bez éček, Bez palmového oleje, Bez laktózy, DIA |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.